Vesti

Uspešan vikend za atletičare AK „Dragutin Tomašević“

U subotu, 3.9.2022. godine u Vrnjačkoj Banji je održano finale Državnog prvenstva MUP-a Republike Srbije “Sport u policiji” u kojem su snage odmerili pripadnici Specijalne antiteroristicke jedinice, pripadnici Žandarmerije i drugih najelitnih jedinica MUP-a Srbije.

Atletičar AK „Dragutin Tomašević“ Zoran Stojanović osvojio je 4. mesto u generalnom plasmanu u disciplini Kuperov test.

U nedelju, 4.9.2022. godine održan je 1. Zemunski polumaraton te su na ovom takmičenju učestvovali takmičari Atletskog kluba “Dragutin Tomašević” i to: Dejan Miladinović, Borko Kostić, Zoran Stojanović, Monika Stojanović, Jugoslava Perić i Maja Milosavljević, koja je od petrovačkih atletičarki bila najuspešnija, zauzevši 5. mesto u svojoj kategoriji.

Na ovom takmičenju Zoran Stojanović je u svojoj kategoriji osvojio 1. mesto i 4. mesto u generalnom plasmanu na trci na 7km, od ukupno 380 takmičara.

Istoga dana održana je i Trail trka na Beljanici gde je atletičar petrovačkog kluba Ivan Veljković osvojio 3. mesto u generalnom plasmanu. Na ovoj trci učešće je uzeo i Dejan Živković.